Про роль молоді в дипломатії та ініціативу відзнаки для молодих лідерів: розмова з засновницею Академії молодіжної дипломатії

19.12.2023
Писанина.media
Писанина.media

Молодь України – це активна, талановита та креативна частина суспільства. Вони – майбутнє України і мають великий потенціал для розвитку країни. Війна також стала для молоді часом випробувань і дорослішання і наразі вона бере активну участь у суспільному житті та прагне змінити країну на краще.

Academy of Youth Diplomacy "United Youth" – проєкт, створений у 2022 році з метою популяризації ідеї розвитку молодіжної дипломатії в Україні. Нещодавно команда ініціювала відзнаку "Young Diplomat Award", покликану відзначити досягнення молодих лідерів у сфері міжнародних відносин.

Але чи чули ви колись про молодіжну дипломатію? Як виявилось, це сфера, що поширює ідеї залучення молоді до реалізації міжнародних відносин. Про молодіжну дипломатію, заснування власного проєкту та ініціативи, в інтерв'ю для "Писанина.media" поділилась засновниця та керівниця "United Youth", Анна Гусениця.


Анно, розкажіть детальніше про Ваш проєкт та як зародилась ідея його створення.

Проєкт називається Academy of Youth Diplomacy "United Youth". Наша основна ціль – це популяризація ідеї розвитку молодіжної дипломатії в Україні, що здебільшого спрямовано на внутрішню аудиторію. Тому що дипломатія – переважно орієнтована на зовнішню аудиторію, але ми більш фокусуємося на тому, щоб готувати наших молодих лідерів до роботи в цій сфері.

Проєкт існує понад рік і за цей час ми провели освітній інтенсив щодо механізмів реалізації молодіжної політики в інших країнах, а вже на початку 2023 року ми зробили невелике оновлення і почали фокусуватися більше на дипломатії. Влітку провели "Crisis Point" – турнір з розв'язання дипломатичних кейсів для молоді. Ми ділили учасників на групи, а їхнє завдання було розв'язати кейс, наприклад, "Ваша група перебувала на обіді у Єврокомісії і випадково зіштовхнулася з Урсулою фон дер Ляєн. Вона готова виділити 5 хвилин, щоб вас вислухати. Що ви скажете?" По суті, це ситуації, які дійсно можуть трапитися на міжнародній арені і наша молодь буде готова до цього.

Власне, восени ми вирішили реалізовувати ініціативу "Young Diplomat Award 2023". Ми плануємо, що вона стане щорічною і буде традиційною відзнакою досягнень молодих людей у сфері міжнародних відносин.

Чому прийшла ця ідея? Я сама займаюся громадською активністю і бачу, наскільки активно молодь долучається до міжнародних відносин України. Можливо, вони не працюють у зовнішньополітичних відомствах, але вони реалізовують проєкти та ініціативи, які спрямовані на розвиток української дипломатії. Попри свій юний вік вони беруть участь у різних конференціях, приєднуються до міжнародних подій, транслюють ключові меседжі закордоном тощо.

Це дуже-дуже надихає, що молодь з раннього віку хоче просувати українську дипломатію. Разом з командою проєкту ми зрозуміли, що існує проблема недостатнього висвітлення досягнення молоді у сфері міжнародних відносин. Створення такої відзнаки стане добрим приводом публічно висвітлити досягнення цих людей.

Які цінності він відстоює?

По-перше, це залученість і зацікавленість до міжнародних відносин. Ми завжди просуваємо тему лідерства у сфері дипломатії безпосередньо з юного віку. Ми переконані, що молодь є важливим рушієм реалізації міжнародних відносин України. Знаєте, у нашого проєкту навіть є ключова теза: "Не виключено, що майбутній президент України та майбутній прем'єр-міністр Великої Британії познайомилися лише минулого тижня на одному з міжнародних заходів для активної молоді".

Ми переконані, що молодіжна дипломатія може принести надзвичайно великі дивіденди в майбутньому і просуваємо цю ідею у своїй діяльності.

А яка взагалі місія саме у Вашої ініціативи "Young Diplomat Award"?

Як я вже сказала, місія полягає в тому, щоб відзначити внесок молодих лідерів у сфері міжнародних відносин і більш детально розповісти про їхні досягнення на широку аудиторію.

Цікаво, яку місію Ви вбачаєте особисто для себе, як засновниці та керівниці?

Я вважаю, що ця ініціатива - дуже хороша заява про те, що молодіжна дипломатія в Україні повинна розвиватися, бо у нас є багато талановитої молоді, яка вже має певні досягнення на міжнародній арені й вже зараз прагне робити зміни на краще та будувати майбутнє нашої країни.

А чи є якісь критерії відбору до участі, чи це можуть зробити всі охочі? Розкажіть трошки про цей механізм.

Кандидат має бути віком від 20 до 27 років та мати успішний реалізований кейс або практику на міжнародній арені. Важливо, щоб вони також брали участь у певних міжнародних або національних подіях та сприяли обізнаності громадськості щодо зовнішньої політики України.

Ми отримали 38 заявок від молодих лідерів і, власне, після цього наша команда відбирала п'ятнадцятку, згідно з критеріями, які ми прописали.

Потім сформована п'ятнадцятка перейшла до другого етапу.

По-перше, це публічне голосування, яке ми відкрили на наших сторінках у соціальних мережах. Люди можуть переходити та голосувати за свого фаворита, але лише один раз. Переможець публічного голосування може отримати максимум 25 балів.

По-друге, це оцінка журі, до складу якого ми залучаємо експертних людей. До нього увійшли представники від Міністерства закордонних справ України, Міністерства молоді та спорту України, Фонду родини Богдана Гаврилишина, громадської організації "Мережа захисту національних інтересів "ANTS", Посольства Японії в Україні та радниця Депутата Європарламенту. Оцінка експертів може принести нашим претендентам максимум 75 балів.

А чи залучений Ваш проєкт підтримкою інших організацій?

Взагалі, проєкт почав реалізовуватися восени минулого року завдяки стипендійній програмі від Офісу Дій. Підтримка тривала три місяці та дуже допомогла нам «стати на ноги» як проєкту.

Надалі всі наші ініціативи ми реалізовували самостійно.

Дуже важливо зазначити, що ініціативу "Young Diplomat Award" ми реалізуємо спільно з Фондом родини Богдана Гаврилишина. Вони дуже допомагають нам з організацією. Фонд також надає власну спецвідзнаку "П'ять найкращих кейсів молодіжної дипломатії 2023 року".

Також нас підтримали подарунками Українсько-данський молодіжний дім і Львівське видавництво «Літопис». Ми також зараз комунікуємо з Дипломатичною академією України, щодо підтримки в проведенні нагородження.

Чому саме молодіжна дипломатія? Якими аспектами ви керувались при виборі саме такого формату і такої тематики?

Це дуже цікаве питання. Як я вам сказала, спочатку проєкт говорив про молодіжну політику закордоном і в той момент я працювала над науковою роботою «Молодіжна дипломатія: використання досвіду Австралії в Україні». Коли я почала займатися цією темою я зрозуміла, що поняття «молодіжна дипломатія» не закріплене, як таке.

Я побачила, що в Австралії є дуже багато практик, які можна реалізувати в Україні. З того моменту, до мене прийшло розуміння, що ми можемо бути першим проєктом, який взагалі буде говорити про молодіжну дипломатію, як окремий напрям традиційної дипломатії. Я можу сказати, що так і сталося.

Ми почали реалізовувати цю ідею з січня цього року і на той момент в Україні взагалі не було ніяких документальних згадок про таке поняття, як «молодіжна дипломатія».У вересні 2023 року Фонд родини Богдана Гаврилишина випустив звіт на основі стратегічної сесії про основні засади молодіжної дипломатії в Україні. Це чудове свідчення того, що молодіжна дипломатія в Україні рухається вперед.

Якщо говорити саме про дипломатію, яке ваше бачення перспектив цієї сфери діяльності для людини?

Перш за все, для мене питання дипломатії, як для людини – це абсолютно точно питання саморозвитку, тому що займатися питаннями дипломатії дає багато можливостей. По-перше, подорожувати. По-друге, просувати важливі меседжі закордоном. По-третє, мати знайомства у всьому світі. Коли ти займаєшся певною дипломатичною діяльністю – це зазвичай комунікація з іноземною аудиторією. І, чим більше ти цим займаєшся, тим більше знайомишся з різними людьми. Цікаво, але ти можеш приїхати в якусь країну і в тебе вже будуть знайомі люди.

До речі, я хочу розповісти приклад зі свого життя. У вересні я брала участь у Форумі молодих лідерів при Ялтинській Європейській Стратегії, він був проведений для стипендіатів програми ЗавтраUA. Ми мали змогу поспілкуватися з лідерами на міжнародній арені. Одним з них був депутат Європарламенту Радослав Сікорський, представник Польщі. Наприкінці я вирішила попросити в нього мейл, який врешті отримала. Відразу після Форуму я написала йому слова вдячності та надіслала фото, але він мені не відповів, хоча пошта була правильна.

Коли я дізналася, що я буду їхати в навчальний візит до Європарламенту, я написала ще раз з пропозицією зустрітись в Європарламенті. Його асистентка відповіла мені, що Містер Сікорський був би радий зустрітись і для мене це була якась особиста перемога. Ми дійсно з ним зустрілися в Європарламенті та обговорили певні питання з приводу євроінтеграції України.

У своїй комунікації я діяла за принципом: Не факт, що мені дадуть відповідь, але якщо бути наполегливим, то все можливо. І це для мене дійсно гідний приклад того, як наша діяльність в дипломатичних відносинах дозволяє нам будувати контакти, зустрічі з іншими людьми.

На вашу думку, наскільки зараз є важливим створення таких корисних ініціатив для української молоді?

Я думаю, що це надзвичайно важливо, тому що здебільшого коли молодь починає отримувати свій перший досвід, вона працює на волонтерських засадах. Скажімо, наш проєкт реалізується на абсолютно безоплатній основі та ніхто з нашої команди не отримує жодної фінансової мотивації. Я розумію, що іноді це призводить до вигорання і, на моє переконання, дуже важливо створювати певну мотивацію для молоді. Однією з таких ініціатив і є ця відзнака.

Молодь потрібно заохочувати. Українська молодь зараз дуже активна і цей потенціал треба якомога ширше використовувати та спрямовувати його в правильне русло, щоб в майбутньому це принесло значні дивіденди і мало свій вплив на майбутнє України.


Авторка: Валерія Фургалець

 ПИСАНИНА. media 

Всі права захищені 2021
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати