На лінії вогню: добірка книг про російсько-українську війну Частина 2

17.10.2023
Писанина.media
Писанина.media

Ще з 2014 року частина території України знаходиться під ворожим вогнем, а з 2022 року уся її територія під небезпекою. Росія порушила суверенітет та територіальну цілісність нашої держави, проте українці мужньо чинять опір і борються за свою свободу та Незалежність.

Війну продовжують активно документувати, породжуючи нові зразки воєнної творчості, адже люди плекають свої думки та висвітлюють їх на сторінках книг. Про війну пишуть як українські митці, так і військові, журналісти та цивільні, яких вона зачепила зненацька. Зараз війна безпосередньо стосується кожного з нас, саме тому, наша редакція підготувала другу частину добірки книг про російсько-українську війну, які допоможуть більше поглибитись в події останніх 9-ти років.


  • «Точка нуль», Артем Чех

Артем Чех – український письменник, з травня 2015 по липень 2016 солдат Збройних сил України, старший стрілець та навідник БТР.

Це своєрідний щоденник мобілізованого киянина про десять місяців служби у лавах ЗСУ в 2015-2016 роках. Автор нотує все, що бачить і пропускає це через себе. Він не герой. Він – звичайна людина, яка має власні страхи, тривоги, надії і, сумніви, усвідомлення, що як раніше вже не буде. Інша реальність чекає всіх: його, дружину і всіх, хто їде разом з ним в учебку, на полігон, на Схід, до точки нуль…


  • «Мисливці за градами», Андрій Кириченко

На сторінках книги ви знайдете новели, які розповідають про емоційний аспект війни: страхи, миттєвості війни, спогади, переживання… Те, що автор бачив та переживав на власному досвіді. Те, що він чув від інших людей. «Імена та позивні персонажів, звичайно, вигадані, але не дивуйтеся, якщо ви раптом впізнаєте себе чи своїх побратимів, адже війна, як і Україна, у нас одна. Одна на всіх», - зазначено в анотації до книги.

Написання книги було завершено ще до повномасштабної війни, але події та емоції описані в ній, відгукуються і зараз.


  • «Довга комендантська година», Андрій Кокотюха

Останні дні лютого 2022 року — і перші дні масштабного російського вторгнення в Україну. Офіцер військової розвідки Влад Хмара виконує завдання під прикриттям охоронця житлового комплексу в стратегічно важливому районі Києва. Він змушений приховати правду про себе і від колег по роботі, і від нових товаришів по службі. Проте все змінюється, коли Хмара дізнається: в столиці, що в облозі ворога, з'явився міжнародний терорист, російський диверсант на прізвисько Гюрза. На київських вулицях бої, в місто прориваються ворожі танки, летять російські ракети, раз за разом лунають сирени повітряної тривоги. Якщо в ці дні станеться великий теракт, це деморалізує оборонців.

Зірвати план Гюрзи може лише Хмара — міняти мисливця означає гаяти час. Полювання буде непростим: адже в спецслужбах є «кроти», Владова кохана в окупації під Києвом, до теракту менше доби, а де і коли нападе Гюрза — невідомо. Для ліквідації диверсантів у Києві вводять довгу комендантську годину. Таймер війни ввімкнено, зворотний відлік розпочато…

Андрій Кокотюха також є автором роману «Червоний» про українських повстанців, який екранізували у 2017 році.


  • «Позивний для Йова», Олександр Михед

У книзі автор зібрав та упорядкував думки і переживання великої кількості українців протягом першого року повномасштабної війни.

Олександр Михед почав роботу над книгою у перший день вторгнення, а закінчив через 13 місяців. Він писав про те, що пережив разом із дружиною, про своїх батьків, які майже три тижні були в Бучі під час окупації. Про те, як змінюємося ми, як наша повсякденна мова стає мовою війни, колись звичні й важливі речі — ​болючими тригерами, а певні відчуття та емоції — ​такими, які хочеться забути, але й водночас запам'ятати назавжди.


  • «Воєнний стан», антологія

Антологія поєднує тексти відомих українських авторів та авторок після початку повномасштабної війни. Вони розповіли про свій відчай та біль, свої бажання та страхи, свій оптимізм та зневіру. Також у книзі порушено проблеми, які є важливими аспектами нашої боротьби проти ворога. Аспекти, які також мають значення для кожного українця.

Цікаво, що передмову до книги написав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.


Воєнна література, навіть у ці важкі часи, не користується великим попитом серед читачів, але очима авторів ми можемо побачити те, що не покажуть у новинах. На сторінках книг висвітлюються події, що відбувались «всередині» сутичок, подалі від сторонніх очей. Натомість, свідчення авторів відкривають нам нову, незвідану реальність нашої війни.


Авторка: Валерія Фургалець

 ПИСАНИНА. media 

Всі права захищені 2021
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати