Мистецтво на слух: 7 українськомовних подкастів про літературу

28.05.2022
Писанина.media
Писанина.media

Минуло 3 місяці з початку повномасштабного вторгнення російської армії на територію нашої країни. Протягом цього часу український народ мужньо та хоробро протистоїть країні-агресорові та яскраво демонструє свою нескореність. Безсумнівно, можна стверджувати, що підтримка, героїзм та злагодженість стали невід'ємною та вкрай важливою зброєю у сучасних реаліях народу. 

Особливого значення сьогодні набула українська мова, яка остаточно ознаменувала себе як символ захисту та єднання України. Саме тому «Писанина.media» зібрала свою добірку українськомовних подкастів присвячених літературі.
 

Акустика тіней

Ідея подкасту

Акустика тіней - це авторський подкаст Іванни Шкромиди про світову літературу. Проєкт поширює історії найвидатніших світових письменників та ділиться деякими літературними явищами. Авторка подкасту вдало комбінує музичні фрагменти та захопливі розповіді про світових класиків, створюючи магічну атмосферу затишних бесід.

Приклад епізоду

Джером Девід Селінджер. Синдром самотності - випуск присвячений справжньому таланту американської літератури Девіду Селінджеру. Іванна занурює слухачів в біографію та творчість усамітненого письменника. Інтриги та коментарі експертів, які Іванна сміливо додає до епізоду, надають сюжету динамічності.

Вуса Гоголя

Ідея подкасту

Вуса Гоголя - подкаст двох одеситів Вадима Кириленко та Микити Рибакова. Два рази на місяць хлопці збираються, щоб розповісти про шедеври світової літератури. Харизматичні доповідачі легко та доступно обговорюють визначних авторів, щедро наповнюючи кожен епізод влучними жартами.

Приклад епізоду

Навіщо ревуть воли і до чого тут ясла - двоє міських хлопців розбирають соціально-психологічний роман, події якого відбуваються в селі. Оригінальні порівняння, незвичні спостереження переслідують слухача протягом усього епізоду та дають змогу переглянути українську класику під новим кутом. 

Станція 451

Ідея подкасту

Станція 451 - це подкаст від The Village Україна. Проєкт про письменників та книжки. Кожного нового епізоду слухачі разом із ведучим подкасту Олександром Михедом глибше вивчають творців, занурюючись з головою у їхнє життя та тексти.

Приклад епізоду

Микола Хвильовий Я - вірю! У цьому випуску ведучі обговорюють ранню творчість письменника, його безкінечну віру в ідею. Не обійшлося без перечитування перших віршів Хвильового. Також розбирають чому так часто в його творах згадуються шведські могили, як він створює унікальні образи. На додачу в епізоді пригадують питання літературної дискусії 1920-х років.

Взяла і прочитала

Ідея подкасту

Взяла і прочитала - це проєкт незалежної спільноти українських подкастів «Радіо Поділ». Богдана Неборак - літературознавиця, культурна менеджерка та ведуча покасту, розмірковує про сприйняття та розуміння складних речей крізь призму творінь класиків. На додачу до роздумів Богдани часто долучаються цікаві гості. Додатковим бонусом є й те, що наприкінці кожного епізоду ведуча ділиться добіркою рекомендованих книг за темою подкасту.

Приклад епізоду

Приватність в літературі та література про приватність - відчуття втручання в особистий простір знайоме ледь не кожному. Чому люди роблять це і головне - яке втручання у приватність є нормальним? Саме це питання порушує в епізоді подкасту Богдана Неборак, висвітлюючи цю тему через фільтр літературної класики.

Перефарбований лис

Ідея подкасту

Перефарбований лис - це подкаст, який поєднує в собі дві захопливі та тісно пов'язані теми: літературу та психологію. Авторками цього проєкту є освітянка Валентина Мержиєвська та психологиня Марія Діденко. Темою кожного епізоду стають вже знайомі зі шкільної парти герої української літератури. Однак цього разу слухачам запропонують заглибитися в дещо особисте: в психологію та аналіз поведінки персонажа.

Приклад епізоду

Ти знаєш, що ти - людина? Василь Симоненко  - протягом епізоду ведучі обговорюють те, як ми відчуваємо людяність і її втрату, про здатність не відкладати життя на потім, про індивідуальність і унікальність життєвого шляху кожної людини. Також Валентина та Марія поділилися думками про те, як дозволити собі жити під час війни.

Антитеза - інший погляд на знайомі книжки

Ідея подкасту

Антитеза - інший погляд на знайомі книжки - подкаст про літературу, створений Першим міським радіо Одеси. Кожен випуск - це розмірковування про окрему книгу, або творчість письменника. Родзинкою подкасту є те, що ведуча Олена Концевич щоепізоду запрошує нового співрозмовника, яким може стати не лише літератор, а й представник тієї сфери, про яку згадано у творі.

Приклад епізоду

"Колгосп тварин" та "1984" - цей випуск присвячений обговоренню двох романів англійського письменника Джорджа Орвелла. Для дискусій в цьому епізоді ведуча Олена Концевич запросила Михайла Козакова - дослідника масової культури. Разом вони міркують про те, як література переходить в надбання суспільства та стає масскультом.

Ранкова доза

Ідея подкасту

Ранкова доза - проєкт «Української правди» та Українського інституту книги. Це подкаст, який дозволить проводити літературні ранки разом із зірковими амбасадорами. Щоранку о 8:00 один із зіркових гостей пропонує свою улюблену літературну історію, яка і стає темою дискутуючого та не менш захоплювального епізоду.

Приклад епізоду

"Ранкова доза" прозрінь. Івана Франка радить Роман Романюк - захопливий епізод про музику із опери італійського класика Россіні. Увертюру до "Вільгельма Телля", яку Іван Франко вважав однією зі своїх улюблених. 

~~~
Український подкастинг досить молодий, але за останні декілька років він вийшов на абсолютно новий рівень. Нині подкасти представляють повноцінний контент, який дозволяє створювати адаптації, використовувати інновації, відкриває нові можливості, а також допомагає пізнавати справжнє мистецтво лише за допомогою навушників!

 

Фото: з відкритих джерел


Авторка: Каріна Бондар

 ПИСАНИНА. media 

Всі права захищені 2021
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати